Częstochowa włącza się w akcję dla Ziemi

No Comment Yet

Dużo mówimy o ekologii, przestawiamy się na silniki elektryczne ze spalinowych, próbujemy walczyć ze smogiem, inwestujemy w odnawialne źródła energii… ale to nie wystarczy. By zwrócić uwagę na problem i, być może, wciąż jeszcze niektórych uświadomić… organizuje się Godzinę dla Ziemi. Do udziału w niej przygotowuje się także Częstochowa.

źródło: godzinadlaziemi.pl

A tę zaplanowaną na najbliższą sobotę, 26 marca. Dokładnie o godzinie 20.30 warto zgasić światło i przyłączyć się do akcji na rzecz naszej planety. To pomysł organizacji ekologiczna WWF, która co roku zaprasza osoby prywatne, firmy, rządy oraz organizacje na całym świecie do zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę. W ten sposób chce pokazać swoje zaangażowanie w działania na rzecz Ziemi.

W tym roku akcja „Godzina dla Ziemi” skupia się wokół problemu walki ze zmianą klimatu. O skutkach tych zmian mówi się w świecie wiele. To obecnie największe zagrożenie, z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wszystkie te ekstremalne zjawiska pogodowe, które wciąż zaskakują zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. Jak jest w naszym kraju? To choćby susza rolnicza, huraganowe wiatry, deszcze nawalne i fale upałów.

Wielu wciąż tego nie wie. Stąd „Godzina dla Ziemi” może być także ważną, edukacyjną akcją. Ekolodzy podkreślają, że tak z pozoru niewielkie zmiany wprowadzone przez miliony ludzi mogą wiele zmienić w funkcjonowaniu ekosystemów, tak cennych dla naszego życia.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts