Kamienice na Ostatnim Groszu zostaną zburzone

No Comment Yet

Trwa remont dawnej „gierkówki”. Droga Krajowa nr 91 ma zyskać nowe oblicze. Prace trwają. Remont przenosi się na kolejne odcinki, co utrudnia komunikację, ale jest też zapowiedzią lepszego. W związku z remontem także w samej Częstochowie szykuje się sporo zmian.

Jedna z ważniejszych i bardziej odczuwalnych zaplanowana jest na tegoroczne lato. Drogowcy chcą rozebrać domy oraz stacje benzynową na Ostatnim Groszu. Jak twierdzi Miejski Zarząd Dróg to dlatego, że kolidują z przebudową drogi.

Właśnie trwa domykanie szczegółów i procedury, dzięki którym będzie możliwość rozbiórki tych dwóch kamienic oraz stacji benzynowej. Według projektu przebudowy alei Wojska Polskiego wymieniona infrastruktura będzie musiała zniknąć. Wiadomo już, że roboty te ruszą w trzecim kwartale tego roku. Znak zapytania stoi przy przyszłości lokatorów, którzy do tej pory mieszkają w tych budynkach.

Po odpowiedź udaliśmy się do samego Miejskiego Zarządu Dróg. Jak się okazuje, miasto nie zostawi mieszkańców na lodzie. Choć wszystko będzie odbudować się na prawie wywłaszczenia nieruchomości, miasto będzie wykupowało mieszkania od właścicieli wręczając mieszkańcom odszkodowania. Nie pozostaną więc bez niczego.

Jak podkreślają drogowcy, te rozbiórki są niezbędne, bo skrzyżowanie w tym miejscu będzie wyglądało zupełnie inaczej. Zlikwidowane będą także skrzyżowania z ulicą Legionów i Krakowską, zamiast tego pojawią się węzły. Część drogi zostanie zabezpieczona ekranami dźwiękochłonnymi, a przy budowanej estakadzie pojawią się tuby mające chronić przed hałasem.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts