Nowy zarządca stadionu przy Limanowskiego

No Comment Yet

Zmiany przy Limanowskiego – podobnie jak Włókniarz, tak też Raków będzie dzierżawił stadion od miasta. To oznacza, że klub będzie zarządcą terenu, będzie odpowiadał za utrzymanie obiektu, ale będzie mógł także na nim zarabiać.

źrodło: czestochowa.pl

Klub porozumiał się z miastem i już od kwietnia będzie włodarzem obiektu przy ulicy Limanowskiego. Na razie dzierżawa stadionu podpisana jest do 2024 roku. Umowa została podpisana z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Jak podaje częstochowski magistrat, w ramach dzierżawy klub przejmie kompleksowe zarządzanie stadionem i otaczającym go terenem w zakresie dotyczącym codziennego użytkowania i spraw technicznych. To wiąże się z przejęciem kosztów utrzymania obiektu, ale także z czerpaniem korzyści wynikających z zarządzania stadionem. Klub będzie miał też prawo do dokonywania za zgodą MOSiR dodatkowych prac adaptacyjnych i remontowych, które wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie obiektu. Obowiązkiem klubu pozostaje zapewnienie Urzędowi Miasta Częstochowy możliwości prowadzenia zadań inwestycyjnych i remontowych po wspólnym uzgodnieniu zakresu i terminu realizacji. Na czas trwania umowy klub zobowiązał się do udostępnienia zaplecza treningowego i boisk dla akademii szkolącej dzieci i młodzież.

Umowa dzierżawy wejdzie w życie na początku kwietnia. Przypomnijmy, że stadion Rakowa to obiekt o powierzchni ponad 6,8 hektara.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts