Liberty przekazuje nowe miejsca dla uchodźców

No Comment Yet

Już jutro, 28 marca, rozpocznie się zakwaterowanie ponad 250 osób uciekających z Ukrainy. W Częstochowie pojawiło się miejsce, które będzie przez pewien czas ich nowym domem.

Chodzi o były, pohutniczy biurowiec przy ulicy Koksowej 3. To w jego posiadaniu była do niedawna Liberty Częstochowa. W czasie wojny na Ukrainie, huta postanowiła przekazać budynek w całości miastu. Nieodpłatnie. Wszystko po to, by można było zakwaterować tam ukraińskie rodziny.

Budynek jest już przygotowany do przyjęcia uchodźców, ma pojawić się w nim takie wyposażenie jak sprzęt AGD czy RTV. W biurowcu została wymieniona już część kaloryferów, przeprowadzono kontrole instalacji, uporządkowano przestrzeń, a to, co wymagało naprawy naprawiono. Warto zauważyć, że Liberty zadbało nawet o dostarczanie mediów.

Częstochowa stała się drugim domem dla wielu Ukraińców. Do częstochowskich szkół i przedszkoli uczęszcza już blisko tysiąc ukraińskich dzieci, miasto nadało już półtora tysiąca numerów PESEL.

Wciąż trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy – jedzenia i kosmetyków, a także zabawek dla dzieci. Potrzebni są też po prostu ludzie – włodarze miasta oraz Huty Liberty podkreślają, ze na wagę złota będą animatorzy i opiekunowie. Ich matki będą poszukiwać też pracy. Każda forma pomocy będzie teraz bardzo przydatna.

Poniżej krótki filmik z wnętrza biurowca, który jest przygotowany częściowo:

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts