Da Vinci w Częstochowie – przełomowa metoda leczenia

No Comment Yet

Przełomowy zabieg – pierwszy taki w województwie śląskim – odbył się w Częstochowie. Nowo powstały Specjalistyczny Szpital Urologiczny „Mazovia” był gospodarzem pionierskiego zabiegu z udziałem urologów z Częstochowy i Warszawy. To tam znajduje się nowoczesny robot Da Vinci, jedyny, który pozwala na niemal bezbolesne i nieinwazyjne wyleczenie raka prostaty.

Pierwsza w województwie śląskim operacja z zakresu onkologii urologicznej, w asyście robota da Vinci, odbyła się pod czujnym okiem dyrektora szpitala oraz przedstawicieli mediów i częstochowskiego magistratu. Jak podkreślają specjaliści, ważna jest precyzja i dokładność, po to, by wyciąć nowotwór w całości, jednocześnie nie naruszając niczego innego. Taką precyzję osiąga się dzięki współpracy z robotem Da Vinci, jak na razie jedynym na rynku urządzeniu z takimi właściwościami.

Warto wspomnieć, że przy ulicy Warszawskiej 30 w miejscu zlikwidowanego niedawno Szpitala Nu-Med powstał Szpital Mazovia, który jest pierwszą placówką medyczną w regionie, który wykonuje zabiegi urologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego Da Vinci. To nowoczesny, innowazyjny sposób leczenia, małoinwazyjna technologia operacyjna, która daje większą precyzję zabiegów urologicznych oraz szybszy powrót do zdrowia.

Taki zabieg prostatektomii radykalnej w asyście robota da Vinci wykonano dziś w Częstochowie. Był to zabieg usunięcia nowotworu prostaty, który wykonał zespół urologów ze Szpitala Mazovia w Warszawie. Dzięki wykorzystaniu robota chirurgicznego da Vinci w laparoskopowej radykalnej prostatektomii zmniejsza się ryzyko samej operacji, a czas powrotu do pełnej aktywności życiowej jest krótszy. Po trzech dobach od zabiegu pacjent jest wypisywany do domu bez cewnika, co znacznie skraca okres gojenia i rekonwalescencji.

Co ciekawe i ważne, Szpital będzie starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts