Bezpłatny mammobus po raz kolejny w Częstochowie

No Comment Yet

Nowotwory – choroby cywilizacyjne, choroby XXI wieku. Choć medycyna idzie do przodu, wciąż zbierają śmiertelne żniwo. Nie ma innej metody jak profilaktyka, by zapobiegać, by wyprzedzić chorobę. Stąd też informacja dla pań.

źródło: czestochowa.pl

W kwietniu w naszym mieście pojawi się mammobus. Choć za każdym razem cieszy się zainteresowaniem, wciąż są panie, które zwlekają z badaniem. Dlatego warto przypomnieć, że badanie jest bezpłatne i realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Na badania zaprasza także częstochowskich magistrat.

Przypomnijmy, że badania skierowane są do pań w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi oraz nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub też otrzymały pisemne wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna pojawi się już 6 kwietnia w godzinach 10.00 – 17.00 przy markecie Auchan przy ul. Focha 7. Organizator prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie.

Przypomnijmy, że w badaniu finansowanym przez NFZ można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts