Ruszają lekcje języka ukraińskiego dla nauczycieli

No Comment Yet

24 lutego świat zmienił się nie do poznania. Wojna na Ukrainie odciska swoje piętno i milionom ludzi nie daje wyboru. Ci, którym się udało, uciekli i znaleźli schronienie w innych krajach, w tym w Polsce. Stad też pomysł, by nauczyciele uczący ukraińskie dzieci poznali język ukraiński. To znacznie ułatwi komunikację.

źrodło: czestochowa.pl

Z taką propozycją wychodzi także miasto. Zaprasza na lekcje języka ukraińskiego dla nauczycieli. Będą to Intensywne zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej nr 9. Przypomnijmy, że za nauczycielami już pierwsze spotkanie inaugurujące kurs.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ukraińskich dzieci w częstochowskich szkołach jest już bardzo dużo. Jak podaje częstochowski magistrat, chęć do poznania ich ojczystego języka wśród pedagogów też jest ogromna. Zainteresowanie wzięciem udziału w kursie ukraińskiego zgłosiło aż 350 nauczycielek i nauczycieli. Na razie – z racji ograniczonej liczby miejsc – możliwe jest przeszkolenie w podstawach ukraińskiego 50 osób.

Zajęcia prowadzone przez ukraińską lektorkę będą się odbywać dwa razy w tygodniu przez trzy miesiące. Uczestniczkom i uczestnikom kursu gościny udziela Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Sobieskiego.

Do klas w szkołach podstawowych przyjęto już 322 ukraińskich dzieci, do klas przygotowawczych w tych szkołach – 476; do szkół ponadpodstawowych przyjęto 26 dziewcząt i chłopców z Ukrainy, a do klas przygotowawczych w tych szkołach – 131. Z kolei 169 ukraińskich maluchów przyjęły częstochowskie przedszkola.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts