Fundacja Oczami Brata z milionowym wsparciem i planami

No Comment Yet

Przełamują tabu, aktywizują, rozwijają pasje i udowadniają, że mogą wszystko, a granice są tylko w naszych głowach. W naszych, nie ich. Bo oni mają wiele marzeń, talentów i dużo chęci, by je wszystkie spełniać. Mowa o podopiecznych Fundacji Oczami Brata, którzy wpisali się już także w życie kulturalne Częstochowy.

Dziś, w klubokawiarni Alternatywa 21, miejscu tworzonym przez podopiecznych Fundacji, odbył się briefing prasowy, w którym jej prezes, Paweł Bilski, przedstawił plany na najbliższe miesiące i podsumował mijający rok. Można śmiało przyznać, że plan został zrealizowany, a przed nimi kolejne, równie ambitne.

Fundacja Oczami Brata powołała do życia Teatr Nowy, który również spełnia status tej pierwszej i wpisuje się w jej działalność dużymi literami. Z kolei, co do liczb… w 2012 roku odbyło się 21 koncertów znanych artystów (m.in. CeZika, Limboskiego, czy pochodzącego z Kijowa Kostiantyna Pochtara), 5 improwizowanych koncertów częstochowskich muzyków, 11 wernisaży malarstwa i rysunku, 7 spotkań Klubu Filmowego Alternatywa, 2 plenery malarskie, 8 gościnnych spektakli, 7 konkursów poetyckich, 6 spotkań autorskich oraz cykl warsztatów dla młodych aktorów.

Należy wspomnieć, że wszystkie działania, które zostały zaplanowane na 2022 rok będą wspierane ze środków m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – to kwota ponad 1 071 000,00 zł. Fundacja Oczami Brata i Fundacja Teatr Nowy w Częstochowie dołożą do tego niemal 400 000 zł wkładu własnego.

W czasie spotkania był czas na najnowsze wizualizacje Domu Oczami Brata. Zobaczyć można było pokój mieszkańca oraz część wspólna, a także salę teatralną ze sceną i widownią. Fundacja planuje otworzyć dom dla swych podopiecznych w marcu 2023 roku.

Teatr Nowy przygotowuje repertuar. Jako pierwszy zadebiutuje spektakl „Apok@lipsa covidowa”, którego autorką i reżyserką jest Paulina Kajdanowicz. Jest ona także aktorką spektaklu, a obsadę uzupełniają Anna Wilk, Paweł Bilski i Szymon Kowalik. Na październik zaplanowana jest premiera spektaklu na podstawie „Ballad i romansów” w ramach I tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza wydanych równo 200 lat temu.

Ale lista przedsięwzięć i planów Fundacji jest długa. Będziemy przyglądać się ich poczynaniom i trzymać kciuki za realizację marzeń! Będziemy pokazywać Wam je na bieżąco.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts