Świąteczne śniadanie z Ukrainą

No Comment Yet

Nawet na święta nie ustaje myśl o Ukrainie – ta mocna jest szczególnie tu, na Jasnej Górze, skąd płyną słowa modlitwy i wsparcia. Na czas Wielkanocy, ojcowie paulini postanowili wesprzeć mieszkańców Ukrainy słowem, wsparciem i… tradycją. Dlatego też na wielkanocne śniadanie paulini zaprosili do Domu Pielgrzyma ukraińskie matki z dziećmi.

źrodło: Biuro Prasowe Jasnej Góry


Cytując słowa przeora klasztoru, ojca Samuela Pacholskiego, chcieli dzielić z nimi wiarę w to, że Bóg w Jezusie zwycięży śmierć, zło i cierpienie. Co ważne, w wielkanocną niedzielę na Jasnej Górze zabrzmiało również orędzie po ukraińsku. Odprawiono mszę świętą w języku ukraińskim, a muzycznie towarzyszył kapłanom Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy z Kijowa. Zabrzmiały tradycyjne ukraińskie utwory wielkanocne. Nie zabrakło wspólnej modlitwy o pokój, pieśni sakralnych, w tym maryjnych, a także tych wykonanych w języku polskim. Swoją szczególną wymowę miała m.in. ulubiona pieśń Jana Pawła II zatytułowana „Barka”.

Warto wspomnieć, że pod jasnogórskim dachem schronienie znalazło już ponad 100 osób. Połowę tej grupy stanowią dzieci.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts