Pierwszy miniautobus na testach w Częstochowie

No Comment Yet

Tego jeszcze w Częstochowie nie było – nieduży, ale dojedzie wszędzie, gdzie trzeba. Szczególnie tam, gdzie nie trzeba… wielkich gabarytów i wielu miejsc. Jest kilka takich punktów w mieście, gdzie kursowanie tradycyjnej wielkości autobusu jest zbędne. Stąd też pomysł częstochowskiego MPK na zakup mniejszego busa. Dokładnie takiego:

źródło: MPK Częstochowa, UM Częstochowa

Miejski przewoźnik na kilku liniach testuje bus marki Mercedes – jest to nowy zakup z rynku wtórnego – do jazdy na mniej uczęszczanych trasach. Ma jedenaście miejsc siedzących, dwanaście stojących, a do tego napęd z automatyczną skrzynią biegów i inne potrzebne elementy do bezpiecznych przewozów pasażerskich, także dla osób z niepełnosprawnościami.

To pierwszy taki bus w taborze MPK – taki miniautobus może mieć zastosowanie w przyszłości np. na liniach obsługiwanych w dni wolne od pracy lub na trasach, gdzie większe auta ze względu na swoje gabaryty nie mogą jeździć. Obecne testy mają dać odpowiedź, jakie będzie jego przeznaczenie, jakie przynosi oszczędności, czy nadawałby się na krótkie trasy i czy nasza flota wzbogaci się o kolejne tego typu samochody.

A tak prezentuje się jego wnętrze:

źródło: MPK Częstochowa, UM Częstochowa
admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts