Przedłużyli święta

No Comment Yet

To był miły dzień dla ukraińskich wojennych uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Częstochowie. Choć już po naszych tradycyjnych świętach wielkanocnych, oni mogli jeszcze nacieszyć się tą atmosferą świąt i wspólnoty, bo tego dnia nie byli sami.

źrodło: UM Częstochowa

Miasto wraz z organizacjami pozarządowymi zorganizowało śniadanie wielkanocne dla Ukrainy. Jedna z częstochowskich szkół zamieniła się w dom, gdzie można zjeść wspólne śniadanie wielkanocne i poczuć obecność drugiego człowieka. W przygotowanym dla uchodźców z Ukrainy poczęstunku wzięło udział ok. 80 osób (korzystających z miejsc zakwaterowania wskazanych przez miasto). Oprócz ciepłego posiłku goście mogli spróbować również m.in. słodkich wypieków. O atmosferę świąteczną – mimo trudnego czasu – zadbało ukraińskie małżeństwo, które grało i śpiewało w ojczystym języku gości. Był też występ artystyczny, który przygotowali zarówno wolontariusze z częstochowskiego teatru, teatru w Doniecku, jak i dzieci oraz młodzież z Ukrainy.

Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta, w organizację wielkanocnego spotkania, zorganizowanego w terminie zgodnym z kalendarzem kościoła obrządku wschodniego, włączyło się kilka podmiotów, zarówno Urząd Miasta Częstochowy, jak i organizacje pozarządowe. Wielkanocne przyjęcie odbyło się dzięki gościnności i pomocy dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts