Nie ustaje pomoc dla Ukrainy – ruszył kolejny transport

No Comment Yet

Za naszą wschodnią granicą trwa regularna wojna. To już dwa miesiące walki Ukrainy z Rosją. Nie gaśnie też jednak pomoc. W tym ta z Częstochowy.

źródło: UM Częstochowa

Niedawno na Ukrainę dotarł kolejny transport darów z Częstochowy. Informuje o tym Biuro Prasowe Urzędu Miasta. Stąd też warto przypomnieć, że Częstochowa od samego początku agresji rosyjskiej wspiera ludność i ukraińskie samorządy.

Jako mieszkańcy chętnie włączamy się w tę pomoc – zbieramy środki finansowe, ale nie tylko. Na Ukrainę i dla ukraińskich uchodźców przekazujemy żywność, odzież, oferujemy miejsce do spania. Miasto aktywnie organizuje transporty darów na rzecz społeczności zaprzyjaźnionych z Częstochową. Co warte zauważenia, pomoc trafia także do miejscowości zamieszkiwanych przez ludność polskiego pochodzenia. To spora część.

I tak na przykład ostatni transport darów z Częstochowy (pochodzących ze zbiórek w szkołach, parafiach oraz w Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska”) dotarł do Chmielnickiego (z którym nasze miasto współpracuje w ramach Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy), a także do Lwowa, Łucka, Mościsk i Zdołbunowa. Wyjazd był ponownie współorganizowany przez zastępcę prezydenta miasta Ryszarda Stefaniaka oraz naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rafała Piotrowskiego, którzy od wybuchu wojny byli po ukraińskiej stronie z transportami z Częstochowy już kilkukrotnie.

Przypomnijmy, że pomoc, będąca m.in. efektem społecznej zbiórki w częstochowskich szkołach trafiła już wcześniej także m.in. do Charkowa, Iwano-Frankiwska, Berdyczowa, Humania czy Lwowa. Przypomnijmy, że regionalne centrum ratownictwa medycznego we Lwowie otrzymało też od miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie karetkę, sprzęt i materiały medyczne.

A to nie koniec.

Dziękujemy, gratulujemy wytrwałości i zachęcamy do dalszego wsparcia.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts