Czy będzie kierunek medyczny w Częstochowie?

No Comment Yet

Czy będzie kierunek medyczny w Częstochowie? To pytanie, które zadają sobie włodarze Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza już od długego czasu. Takie były marzenia, takie były też pomysły. Pojawił się plan, który ma coraz większą szansę na realizację. I to już niebawem. Kiedy? Bardzo możliwe, że medycyna ruszy na częstochowskiej uczelni już 1 października br.

Ważne info jest takie, że wniosek o otwarcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie jest obecnie procedowany przez Ministerstwo Zdrowia. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że kierunek ruszy. W dodatku, zgodnie z ambitnym planem, jeszcze w tym roku.

Z tej okazji zorganizowano na uczelni briefing prasowy z udziałem m.in. Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Waldemarem Kraską i rektor uczelni, prof. dr hab. Anną Wypych-Gawrońską. To właśnie wtedy potwierdzono wiadomość o otwarciu kierunku jeszcze w tym roku.

Rektor uczelni nie kryje z tego powodu radości, taki był w końcu plan – otwarcie kierunku medycznego w Częstochowie pojawił się w chwili powstania wydziału nauk o zdrowiu i kierunków, które na nim się znajdują. Podczas briefingu rektor przyznała, że tworzy się nowy budynek, który powstaje dzięki obligacjom, które władze uczelni mogą zainwestować, będą też starać się o kolejne środki, żeby był on jak najlepiej wyposażony.

Warto zaznaczyć, że na studia będzie mogło zostać zakwalifikowanych dziewięćdziesięciu studentów, w tym sześćdziesięciu na studiach stacjonarnych i trzydziestu na studiach zaocznych. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie będzie dokładnie dwudziestą uczelnią w Polsce, która będzie miał w swojej ofercie kierunek lekarski.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts