Rower miejski rusza!

No Comment Yet

Nikogo nie trzeba przekonywać, że jazda na rowerze ma dobry wpływ na nasze zdrowie – tym bardziej zachęcamy do korzystania z rowerów miejskich w Częstochowie. Program miejski rusza od 1 maja, co oznacza, że już od niedzieli będzie można po mieście poruszać się rowerem miejskim.

źródło: UM Częstochowa

Układ oddechowy, układ krążeniowy, układ nerwowy – każdy element naszego organizmu podczas jazdy na rowerze pracuje lepiej – dotleniamy się, ćwiczymy, spędzamy czas na świeżym powietrzu, a nawet minimalizujemy ryzyko nadciśnienia, zawału serca i miażdżycy. A przy okazji, rower to doskonały i ekologiczny środek transportu. Przy dzisiejszych korkach w mieście, często także szybszy.

Teraz będzie szansa sięgnąć po rower miejski. Start sezonu częstochowski magistrat zaplanował na 1 maja. Na mieszkańców czekać będzie 239 rowerów dostępnych w 26 stacjach, z których 4 zmieniają w tym roku lokalizację. Operatorem systemu nadal będzie Nextbike.

Jak podkreśla Biuro Prasowe Urzędu Miasta, w tym roku miasto musiało zabezpieczyć po przetargu na operatora CRM dodatkowe środki, aby Centrum Usług Komunalnych mogło ponownie podpisać umowę z firmą NextBike Polska. Częstochowski Rower Miejski ma więc ruszyć – po pozytywnej decyzji o przesunięciu środków w czasie sesji Rady Miasta – od 1 maja.

Przypomnijmy stawki: taryfa za wypożyczenie roweru w mieście pozostaje niezmienna: pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe – kolejne pół godziny to koszt 2 zł. Szczegóły działania systemu są dostępne na stronie rower.czestochowa.pl, która zostanie jeszcze zaktualizowana przed startem nowego sezonu.

Jak wyliczył częstochowski magistrat, do tej pory rowery miejskie w Częstochowie wypożyczono blisko 447 tys. razy. W tym sezonie jest więc szansa na przekroczenie pół miliona wypożyczeń.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts