Pomoc wciąż potrzebna

No Comment Yet

Nie ustaje pomoc dla Ukrainy. Choć rozgłos nieco ucichł, wsparcie wciąż jest potrzebne. Miasto nie zatrzymuje się w pomaganiu, organizowaniu akcji pomocowych i transportu. Stąd też, obok próśb o wsparcie, pojawiły się także podziękowania miejskich włodarzy za okazane serce. Potrzeby są wciąż ogromne…

źródło: czestochowa.pl

Miejskie władze oświatowe zachęcają do zbiórki w częstochowskich szkołach jeszcze między 9 a 20 maja.

Zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz Rafał Piotrowski – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w liście skierowanym do dyrektorów szkół i przedszkoli, a także nauczycieli, uczniów i rodziców, w imieniu władz miasta podziękowali za wsparcie okazane ofiarom wojny w Ukrainie.

Państwa hojność pozwoliła na przekazanie darów do: Charkowa, Iwano-Frankiwska, Berdyczowa, Humania, Lwowa, Łucka, Mościsk i Zdołbunowa. Jest to godne podziwu biorąc pod uwagę obecny kryzys i rosnące ceny. Na objętych agresją terenach skorzystali z nich zarówno Ukraińcy, jak również obywatele pochodzenia polskiego – czytamy w liście.

Zebrane produkty trafiły oczywiście także do uchodźców, którzy przybyli do naszego miasta po 24 lutego. Wydano dla nich m.in.: ok. 1000 pakietów spożywczych, ok. 700 pakietów chemicznych oraz przybory szkolne i plecaki. Autorzy listu podkreślają, że bieżące kontakty telefoniczne, e-mailowe oraz osobiste, podczas przekazywania pomocy stronie ukraińskiej, przekonują, jak ważnym gestem dla naszych sąsiadów jest to wsparcie.
Dlatego zachęcają tych, którzy jeszcze mają możliwości i wewnętrzną potrzebę, do włączenia się w zbiórkę dla walczącej Ukrainy.
Przekazanie darów będzie ponownie możliwe w miejskich placówkach oświatowych od 9 do 20 maja.

Jak przekazuje magistrat, zbiórka dotyczy:

  • artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności, m.in.: konserwy, olej, woda mineralna, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
  • opatrunków, leków przeciwbólowych,
  • artykułów chemicznych i środków czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
  • kocy i śpiworów.

Zebrane dary trafią później do 4 wyznaczonych szkół podstawowych: SP 7, 8, 39 i 48, gdzie mają być przygotowywane jako element kolejnych pomocowych transportów na Ukrainę.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts