Różowe skrzyneczki w częstochowskich szkołach

No Comment Yet

W częstochowskich szkołach średnich mają zawisnąć różowe skrzyneczki. Będą miały swoje miejsce w damskich toaletach. O co chodzi? O bardzo ważny temat, jakim jest kobieca menstruacja do dziś pozostająca tematem tabu.

Jak wynika ze statystyk, i to całkiem realnych statystyk, ponad 47% dziewcząt nie ma rozmawia w swoich domach na temat menstruacji. Ponad 21% dziewcząt nie stać na zakup środków do higieny osobistej w te dni. To więc nie tylko temat tabu, ale i duży problem społeczny.

Stąd pomysł, by w szkołach pojawiły się darmowe podpaski i tampony dla dziewcząt w trakcie menstruacji. Z założenia ma nie tylko pomagać tym, które tego potrzebują, ale też promować i oswajać temat na tyle, by nie był aż tak wstydliwy. Tym bardziej, że mamy XXI wiek.

Na pomysł wpadła Agata Wierny, pełnomocniczka Prezydenta Miasta ds. równych szans, która wraz z Fundacją Różowa Skrzyneczka zadbała, by każda szkoła średnia posiadała w swoich toaletach takie skrzyneczki. Właśnie trwa ich montaż. Oprócz środków higieny intymnej, będą też ulotki, dzięki którym każdy, kto nie wie i wstydzi się zapytać, będzie mógł poznać temat.

admin3

Author

admin3

Up Next

Related Posts